Visiit.ee – online-broneering hambaarstile

Visiit.ee on Eesti esimene ja ainus digitaalne registratuur, mille kaudu saab leida just endale sobivama aja hambaarstile üle Eesti ning selle kohe internetis broneerida.

Visiit.eeEestis avaneb üksikutes hambaravikliinikutes võimalus visiidile aega broneerida e-kirjaga või internetis. Sel põhjusel loodigi nii hambaarstidele kui ka patsientidele paremaks lahenduseks visiit.ee, mis koondab raviasutuste registratuuriandmed ühte portaali. Süsteemi üks eesmärk on vähendada seeläbi ka ravijärjekordi: kui muidu jõuaks patsient tavaliselt läbi helistada vaid mõne kliiniku, siis portaalis visiit.ee näeb ta kõiki vabu aegu korraga ja saab valida endale sobivaima või esimesena saadaval oleva. Samuti saab patsient ise oma broneeringuid hallata, visiidi aegu muuta, neid kustutada ja lisada arstile enne visiiti ka omapoolse kommentaari.

Patsient saab visiit.ee lahendust kasutada kahte moodi. Kui patsient teab juba soovitud hambaarsti või hambakliiniku nime, saab ta selle otsingusse kirjutada ja nime järgi otsida. Esimesel korral arstile minnes võib patsient aga sisestada otsingusse hoopis teenuse, mida soovib, asukoha, kust seda saada soovib, ja ajavahemiku, mille jooksul ta arsti vastuvõtule soovib pääseda. Süsteem reastab valikud esimese vaba aja järgi ning näha on ka kaart, kuhu ilmuvad patsiendile lähimad vastuvõtukohad. Kui oled vaba aja valinud, saad selle kinnitada nii ID-kaardi kui mobiil ID-ga, täita ära oma patsiendikaardi andmed ja kirjutada end vaevavast murest. Kui patsient on ühe korra süsteemi juba kasutanud, salvestuvad andmed ka järgnevateks kordadeks, mil ta uuesti sisse logib.

Rohkem innovaatilisust kõigile!

Kliinikutes enamasti kasutusel olevate veebivormide täitmisel edastatakse vastav info kliiniku e-posti aadressile. Nii peab keegi kliinikus topeltbroneeringute vältimiseks saabunud e-kirjad läbi lugema ja visiidid käsitsi kalendrisse lisama ning patsiendile vastama. Seni aga ei saa patsient kindel olla, et temale sobiv aeg on olemas ja kinnitatud. Visiit.ee on aga seotud ravihaldustarkvara infosüsteemiga ning kõik kuvatavad ajad on reaalselt broneerimiseks olemas. Kui ühelt poolt aega broneeritakse, kaob see võimalus teisele poolele ära ning siis ilmub ka vastav märge. Süsteemid on sünkroonis ja sellist võimalust, et tehakse topeltbroneering, ei teki.

Statistika on näidanud, et umbes viis protsenti hambaarstide vastuvõtuaegadest läheb kaotsi, sest patsiendid unustavad visiidi aja ära ning ei teavita õigel ajal, et nad arsti juurde ei lähe. Portaali kaudu registreeritud visiitide puhul saadetakse aga patsientidele automaatselt meeldetuletus e-kirja või ka SMS-sõnumiga.

Et alla 19-aastastele ravikindlustatutele võimaldab haigekassa tasuta hambaravi ainult haigekassa lepingupartnerite juures, oleme loonud eraldi nupukese – hambaravi lastele. Sellele vajutades kuvatakse ainult haigekassa lepingupartnerite vastuvõtuajad ning kliinikud, mis lapsele tasuta ravi pakuvad. Kui on väga kiire, saab lapsele muidugi ka tasulise aja broneerida, aga siis annab süsteem igaks juhul hoiatuse ja küsimuse, kas seda soovitakse tõepoolest teha.

Visiit.ee on seni väga levinud eelkõige Tallinnas ja Harjumaal, aga aegu saab broneerida ka mujal Eestis tegutsevates kliinikutes ning portaalis olevate arstide arv suureneb iga kuuga. Senise statistika ja positiivse tagasiside põhjal võime julgelt soovitada kõigil kliinikutel olla rohkem innovaatilisemad ja patsientidele nähtavamad!

Allikas: Eesti Päevaleht